Фактът за бубаризма, който никой не предлага

Начало Видео новини БУБАРСТВО: Какво е нужно, за да бъде възроден секторът?

Другите продукти включват: протеинов прах от какавиди, който се използва за фураж на животни и риби; серицин – много ценен продукт за козметичната и медицинската индустрия; биомаса, готова за използване в енергийния сектор и други.

Индонезия и Сао Томе и Принсипи получиха първите си обозначения за системи за селскостопанско наследство с глобално значение, а Австрия - второто

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Новини Новини от Днес Студио Актуално Актуално коментира Гледна точка Интервю Цитати Добрите новини България Политика Общество Образование Здравеопазване Закон и Крими Актуално в общините Мнения Бизнес Икономика Финанси Създатели на бъдеще Компании Свят Европа Америка Азия Африка Австралия и Нова Зеландия Наука Космос Технологии Климат Интересно Живот и стил Градски тренд Запазено място Тяло и баланс Пътешествия Култура Музика Кино Сцена Арт Книги Лица Лайфстайл Шоубизнес Любопитно Здраве Хороскоп Рецепти Градинарство Авто Спорт Футбол България Футбол свят Тенис Баскетбол Волейбол Още спорт Затваряне

В Стратегията за укрепване на ролята на аграрния сектор в биоикономиката се посочват силните и слабите страни на бубарството в България. Сред предимствата на отрасъла са:

Малцина знаят, че базираният във Враца Институт по бубарство е единственият в Европа, който държи генофонда на бубарството. Именно на него дължим доброто си място на световно равнище в производството на коприна.

Предоставяне на висококачествен клетъчен картонен храст тип “японски” за завиване на пашкулите и перфорирана хартия за вдигане на бубите от сън и почистване на постелята;

На копринарството е наречена улица „Копринарска“ в квартал „Орландовци“ в София (Карта).

Работническо-мениджърската приватизация (РМД) на единственото в България търговско дружество, монополист по отношение на свилоточенето – фирмата „Свила” в гр. Хасково – е довела до загуба на всякакъв контрол от страна на държавата по преработката на пашкулите, Бубарство без която, както е известно, се обезсмисля и самото производство на пашкули, се казва в анализ на настоящата ситуация в сектора, изготвена от Науичния център по бубарство – Враца.

„Текстилен Клъстер Коприна“ планира засаждане на нови черничеви градини в Северозападна България

При липса на перфорирана хартия бубите могат да се вдигнат и с помощта на черничеви леторасли, които се поставят върху тях.

Във връзка със затваряне на цикъла при производството на пашкули и сурова коприна в станцията функционират и цехове за първична преработка на пашкулите, свилоточене, пресукване, избелване и боядисване на коприната и производство на готови изделия както от чиста коприна, така и в съчетание с други естествени влакна (памук, лен, вълна).

Със създаването на свилоточената промишленост в Свиленград, Харманли и Хасково, която преработва цялото пашкулено производство от края, цената на пашкулите се увеличава чувствително и се стабилизира.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Фактът за бубаризма, който никой не предлага”

Leave a Reply

Gravatar